Сьогодні День вишиванки!
Українська вишиванка вже більше 10 років мандрує модними подіумами світу, вона стала неодмінним атрибутом гардеробу не лише наших модниць, але й зарубіжних зірок. Вона надихає багатьох українських і закордонних модельєрів на створення нових колекцій.
Так, 2014 року Оксана Караванська створила колекцію Vyshyvanka Couture. ‘‘Я нагло процитувала найкращі українські надбання. Але зробила це так, щоб з української етніки, яку додала до сучасного космополітичного жіночного образу, створити модний тренд осені 2014 року’’, — ділиться секретом автор колекції.
А ось кілька яскравих прикладів наших "слідів" у моді можна відшукати в осінній кутюрній колекції французького кутюрье Жана-Поля Готьє 2005-го року, яка була натхненна Україною після Помаранчевої революції.
Тоді на його показ була запрошена на той час перша леді Катерина Ющенко, а моделі одягу француз назвав іменами українок або ж частинами нашої країни. Наприклад, можна було побачити сукню "Буковину" чи таку, яка має назву "Крим".
Сукня "Буковина" (ліворуч) і "Крим" (праворуч) від Жана-Поля Готьє (2005 рік) |
Сукні Готьє 2005 року |
Ще один поціновувач етно-мотивів в моді Джон Гальяно дав такі настанови візажистам, коли ті робили макіяж моделям для його осінньо-зимової колекціі 2009-го року: дівчата мають бути схожі на "замерзлих українських наречених".
І справді, бачимо мотиви вишиванок та червоно-біло-чорну кольорову гаму ансамблів на подіумі у цього митця моди.
Колекція Гальяно "осінь-зима" 2009 |
Нешироко відому історію так званої "Асгарди", лицарського мистецтва жінок України, яке практикують у Карпатах, представив разом зі своєю осінньо-зимовою колекцією 2013 американський дизайнер Прабал Гурунг. Він просто знайшов інформацію про сміливих українок в Інтернеті.
Колекція Прабала Гурунга |
Колекція Прабала Гурунга |
Колекція Прабала Гурунга |
Колекція Прабала Гурунга |
Як правило, етнічні мотиви в моді – це часто-густо стилізація, тобто використання певних національних елементів у сучасних фасонах одягу. Іншим шляхом пішла українська дизайнерка Віта Кін, котра зробила модними ті самі вишиванки, перетворивши їх на спокусливі сукні.
Вишиванки Віти Кін |
Ще одна цікава варіація на українські національні мотиви у сучасному прочитанні – у весняно-літній колекції 2015 київської дизайнерки Ксенії Шнайдер.
"Ми просто взяли традиційні орнаменти та розтягнули їх, зробивши так званий глітч-принт", - розповідає дівчина. Виглядає свіжо та небанально.
Сукні від Ксенії Шнайдер |
Таку тенденцію аналізує історик моди Зоя Звиняцьківська: "Переосмислення нашої культурної спадщини, переказ її сучасною мовою, інтеграція в актуальну моду – це набагато складніше, ніж робити вишиванки або нашивати на сучасний одяг стрічки з національним орнаментом. Але ця робота вже йде".
Джерело: http://life.pravda.com.ua/fashion/2015/02/12/189240/
Немає коментарів:
Дописати коментар