18 травня Президент України підписав закон, що забезпечує доступність вищої освіти для дітей із Донецької та Луганської областей (у тому числі з окупованих територій). Згідно з ним, абітурієнти і випускники минулих років можуть вступити до ВНЗ Донецької та Луганської областей, а також до евакуйованих навчальних закладів без сертифікатів ЗНО за умови складання вступних іспитів у самих ВНЗ. Про процедуру вступу на прикладі Луганського національного університету ім.Т.Г.Шевченка читайте тут: http://www.obzor.lg.ua/news/postuplenie-bez-zno39242
Сертифікати ЗНО 2016 року будуть дійсні щонайменше 2 роки, – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у коментарі журналістам 11 травня.
За словами Міністра, кількарічний термін дії сертифікату – це європейська практика. Лілія Гриневич пояснила, що 2015-го року в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. «Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року», - додала Міністр.
Відповідні норми будуть закладені в умовах прийому до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені і оприлюднені восени. «Поки ми продовжуємо наукову і експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно», - підкреслила Лілія Гриневич.
Міністр навела приклад того, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. «Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ або відкласти його на рік».
Немає коментарів:
Дописати коментар